KONST / Litografier / Färglitografi 13151266
nr 1315 1266
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Färglitografi, Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 23 mars 2020
kl 18:35:30
5/3 14:51:25
23 mar
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)